Δανεισμός Βιβλίων

Κάθε μέλος μπορεί να δανείζεται έως πέντε βιβλία για διάστημα δύο εβδομάδων.

Για κάθε καθυστέρηση επιστροφής δανεισμένου υλικού, τα μέλη θα χρεώνονται με μία ποινή (αστέρι *). Στις τρεις ποινές (***) θα αναστέλλεται η ιδιότητά τους ως μέλη για δύο μήνες.

Οι μαθητές που απολύονται και οι καθηγητές που μετατίθενται πρέπει να επιστρέφουν το υλικό που έχουν δανειστεί.

Το δικαίωμα δανεισμού δεν εκχωρείται σε άλλους. Ο καθένας δανείζεται για τον εαυτό του.

Δεν επιτρέπεται η εξαγωγή βιβλίου ή άλλου υλικού αν δεν έχει περάσει από τη διαδικασία δανεισμού.

Υπεύθυνος της σχολικής βιβλιοθήκης
                                                                                         Κώστας Τόλης – εκπ/κός ΠΕ19