Σχεδίαση Ιστοσελίδας : Αρης Τσιατούχας (2018) ΤΕΧΝΗ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λίτσα  Τσολάκου (εκπαιδευτικός του 1ου ΕΠΑ.Λ. Δάφνης) ΒΟΗΘΟΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ: Θεοδώρου Μαρίλια  ΒΝ (μαθήτρια του 1ου ΕΠΑ.Λ. Δάφνης) ΣΚΗΝΙΚΑ: Τάσος Παρασκευόπουλος  (πρώην μαθητής του ΕΠΑ.Λ. Δάφνης, 1984-85) Γιάννης Παπαθεοδώρου  (εκπαιδευτικός του 1ου ΕΠΑ.Λ. Δάφνης) Γιάννης Σπανός (πρώην καθηγητής του ΕΠΑ.Λ. Δάφνης) ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ: Θοδωρής  Μπρουτζάκης  ΓΔΟ   (μαθητής του 1ου ΕΠΑ.Λ. Δάφνης) ΜΑΚΙΓΙΑΖ-ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ: Δάμη Δώρα  (εκπαιδευτικός του 1ου ΕΠΑ.Λ. Δάφνης) Φίλι Χριστίνα  (Απόφοιτος του 1ου ΕΠΑ.Λ. Δάφνης,) ΗΧΟΣ: Κλάους Χατίγια Α΄ ΦΩΤΑ: Mιχάλης Καΐμης Α΄   Διανομή: Βασιλιάς Μπρούστης Παναγιώτης  Α΄ Πρίγκιπας Σκυριώτης Κων/νος Α΄ Πολύκαρπος Στάμο Θωμάς  ΒΗ Βασίλισσα Σπυράκη Νεκταρία  ΒΝ Φτωχομάνα Σκουρβουλιανάκη Ει.  Α΄ Δάσκαλος Ορμένι Γιουτζίν ΓΧ Μαρία ΧανιώτηΑμαλία  Α΄ Σιδεράς Μώρης Μάκης  ΓΠ Σπύρος Τζαμπουλιέ Κων/νος  Α΄ Φίλιππος Ζόγκο Ντένις  Α΄ Θόδωρος Λωρίδας Βασίλης   Α΄ Μιχάλης Χαλικιάς Νίκος  ΓΠ Πρωτομάστορας Ματθαίου Νίκος  ΓΕΛ΄ Κουτσός Ξυνόπουλος Μιλτιάδης ΓΕΛ Μονοχέρης Νταουτιάν Σάντ  ΓΕΛ Ταβερνιάρης Λευτ. Κωτσιαγιάννης ΓΕΛ Γυναίκα Β΄ Ζαχαροπούλου Δανάη ΓΕΛ Δικαστής -Αντριάνα  Λουχουνάκη Μαριάνθη ΒΠ Φωτεινή Χαμπά Ελένη  Α΄ Γυναίκα Α΄ Μαρτζούκ Ζάρα  Α΄ Κώστας Καλούδης Γιώργος  Α΄ Γιαννακός Τσέρα  Έρρικα  Α΄ Μήτσος - Μέλπω Πατερουλάκη Ντόρα  Α΄ Ευχαριστούμε τους μαθητές του 2ου Γενικού Λυκείου Δάφνης(ΓΕΛ) για την συμμετοχή τους στην παράστασή μας. Το "Παραμύθι χωρίς όνομα" είναι μυθιστόρημα της Πηνελόπης Δέλτα που γράφτηκε το 1910 και από τότε επανεκδόθηκε 25 φορές. Το 1959 το διασκεύασε σε θεατρικό έργο ο Ι. Καμπανέλλης και το ανέβασε ο Θίασος του Βασίλη Διαμαντόπουλου. Είναι ένα έργο αλληγορικό, ηθικό φιλοσοφικό, διδακτικό. Ένα έργο για την Ειρήνη.  Μας μεταφέρει σε μια φανταστική  χώρα,  την χώρα των Μοιρολατρών, όπου βασιλεύει ο Βασιλιάς Αστόχαστος. Σύζυγός του είναι η Βασίλισσα Παλάβω και γιος του ο Συνετός.