1ο ΕΠΑ.Λ.  ΔΑΦΝΗΣ
Σχεδίαση Ιστοσελίδας: Αρης Τσιατούχας (2021)
Μαθήματα ειδικότητας ανα εκπαιδευτικό
Ηλεκτρονικές Τάξεις
ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Στο σχολείο μας θα εφαρμοστεί η εξ αποστάσεως σύγχρονη διδασκαλία μέσω της πλατφόρμας webex. To ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου μας ισχύει κανονικά με αλλαγές όμως στη διάρκεια των διδακτικών ωρών και των διαλειμμάτων. Επιλέγοντας το εικονίδιο ‘Ανακοινώσεις’ θα βρείτε αναρτημένες οδηγίες σύνδεσης στην πλατφόρμα τηλεδιάσκεψης αλλά και οδηγίες σύνδεσης μέσω τηλεφώνου σε περίπτωση που δεν υπάρχει στο σπίτι σας ενεργή γραμμή internet. Επιλέγοντας το εικονίδιο ‘Πρόγραμμα’ μπορείτε να δείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου μας. Επιλέγοντας το εικονίδιο ‘Μαθήματα ειδικότητας ανά εκπαιδευτικό’ μπορείτε να δείτε σε ποια ηλεκτρονική τάξη εκπαιδευτικού θα συνδεθείτε για το κάθε μάθημα ειδικότητας. Επιλέγοντας το εικονίδιο ‘Ηλεκτρονικές Τάξεις’ θα μεταβείτε σε νέα σελίδα όπου θα μπορείτε να επιλέξετε την ηλεκτρονική τάξη στην οποία θα γίνει το μάθημα που θα παρακολουθήσετε. H συμμετοχή στην σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση είναι υποχρεωτική βάση της Υπουργικής Απόφασης 120126/ΓΔ4 - ΦΕΚ 3882/Β/12-9-2020.