Σχεδίαση Ιστοσελίδας : Αρης Τσιατούχας Πράσινη Ενέργεια. Αυτή η εκπαιδευτική ταινία πήρε την τιμητική διάκριση "highly commended" Ο κόσμος σε 50 χρόνια Επεισόδιο 1: Το σώμα [youtube 01 | 02 | 03 | 04 | 05] Επεισόδιο 2: Η πόλη [youtube 01 | 02 | 03 | 04 | 05] Επεισόδιο 3: Ο κόσμος [youtube 01 | 02 | 03 | 04 | 05] Ευμενίδες: Η άρνηση της βίας Πολιτικό έργο που αποκηρύσσει τον πρωτόγονο νόμο της ανταπόδοσης και προβάλλει τις διαχρονικές αξίες της Δημοκρατίας. Pet Shop [youtube] Καλύτερη ταινία μικρού μήκους στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους. Σκηνοθεσία, Σενάριο: Μιχαήλ-Γαβριήλ Ζενέλης Το κομμάτι που λείπει συναντά το μεγάλο Ο [Youtube] Ελληνική έκδοση ,  Αγγλική έκδοση. Ο μύθος της αναζήτησης και της ολοκλήρωσης που έχει συγκινήσει αναγνώστες κάθε ηλικίας. Το ταξίδι είναι συνάμα πραγματικό και μεταφορικό, το τέλος αναμενόμενο, αλλά με μια συγκινητική μεταφορική διάσταση. Συγγραφέας:   Σελ Σίλβερσταϊν. Το Δέντρο που έδινε (The giving Tree), [Youtube] Ελληνική έκδοση ,  Αγγλική έκδοση. Μια ιστορία που μέσα από την παιδική απλότητα παρουσιάζει δυο ακραίες πλευρές της ανθρώπινης φύσης.Την ολοκληρωτική δοτικότητα και την δίψα για ζήτηση...Ένα δίπολο όπου θύμα και θύτης γίνονται θύτης και θύμα... Συγγραφέας:   Σελ Σίλβερσταϊν. Η ΖΩΗ ΕΧΕΙ ΧΡΩΜΑ [youtube] 1. Σχολικός εκφοβισμός , 2. Ηλεκτρονικά παιχνίδια, 3. Ναρκωτικά, 4. Προφυλάξεις στον έρωτα, 5. Υγιεινή διατροφή, 6. Κάπνισμα, 7. Αθλητισμός,  8. Αλκοόλ. Democracy is... (Animation) [youtube] Το Ραγισμένο Δοχείο [youtube] Οι ραγισματιες μπορουν να γίνουν χαραμαδες φωτός και μεσα από αυτές να βλέπουμε τον κόσμο καλύτερα. Ο Τρόπος που βλέπουμε τα πράγματα [youtube] Παράδοση 9 “Delivery: Till Nowak” [youtube] Έρευνα - Η δυστυχία να είσαι μαθητής [youtube] 1ο μέρος, 2ο μέρος, 3ο μέρος, 4ο μέρος, 5ο μέρος.